Vissza a nyitóoldalra
 
 
 
e-mail
e-mail
Honlaptérkép Videócsatornánk Kövess minket a Facebook-on
Szezám, nyílj ki!  Szezám, zárulj!


Gyermektábor

A NAPSUGÁR GYERMEKLAP
26. HAGYOMÁNYŐRZŐ, TÖRTÉNELMI TÁBORA

ILLYEFALVA, KIDA KÖZPONT
2019. JÚNIUS 25. – JÚLIUS 1.

Résztvevők, szervezők, támogatók
RÉSZTVEVŐK:
BÉLYEGGYŰJTŐ JÁTÉKUNK NYERTESEI
 
1
KOVÁSZNA, Kőrösi Csoma Sándor Elméleti Líceum, IV. B osztály
Tanító: Thiesz Katalin
 
  • Becsek-Nagy Attila
  • Ferencz Boglárka
  • Teleki Adorján Gergő
  • Tusa Zoltán
 
2
KRASZNA, Cserey–Goga Technológiai Líceum, IV. C osztály
Tanító: László Andrea
 
  • Darabont Kata
  • Kiss Apolka
  • Nagy Beatrix-Karolina
  • Vincze Villő
 
3
MADÉFALVA, Zöld Péter Általános Iskola, III. osztály
Tanító: Sárosy Katalin
Kísérő: Boldizsár Katalin óvónő
 
  • Ferencz Milán
  • Mihály Rita
  • Szabó Attila
  • Szőcs Boglárka
 
4
MEZŐFÉNY, Általános Iskola, IV. osztály
Tanító: Hevele Zsuzsanna
 
  • Menninger Eszter
  • Heinrich Réka
  • Nagy Zsófia
  • Fleisz Ádám
 
5
NAGYSZALONTA, Arany János Elméleti Líceum, IV. C osztály
Tanító: Veselac Ildikó
 
  • Bántó Barbara
  • Fekete Beáta
  • Nagy Réka
  • Szabó Jázmin
 
6
SZATMÁRNÉMETI, Balcescu–Petőfi Iskola, IV. C osztály
Tanító: János Erzsébet
 
  • Bauer Mátyás
  • Mihály Márk
  • Schefler Dominik
  • Sibian Márk Flórián
 
7
SZÉKELYKERESZTÚR, Berde Mózes Unitárius Gimnázium, II. osztály
Tanító: Bálint Rozália
 
  • Pap Nikolett
  • Kornis Zsófia
  • Sinka-Király Bence
  • Szakács Erik
 
A KURUTTY ÁLTALÁNOS MŰVELTSÉGI VETÉLKEDŐ NAPSUGÁR-DÍJASAI
 
8
ARAD, Csiky Gergely Főgimnázium, I–IV. osztály
A csapat neve: HŐS LIGA
Tanító: Almási Valéria Anna
 
  • Böszörményi Kristóf I. osztály
  • Varga Lóránd II. osztály
  • Bíró Mátyás III. osztály
  • Tapasztó-Gujdár Péter IV. osztály
 
A NAGYVÁRADI MESEVETÉLKEDŐ NAPSUGÁR-DÍJASAI
 
9
SZATMÁRNÉMETI, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, IV. osztály
A csapat neve: MARGARÉTÁK
Tanító: Wolf Henriette
 
  • Nagy Hanna
  • Lieb-Nemes Fanni
  • Dénes Máté
  • Szabó Márk
 
A BARANGOLÁS EURÓPÁBAN CSAPATVERSENY NAPSUGÁR-DÍJASAI
 
10
NAGYVÁRAD, Szacsvay Imre Iskola, IV. B osztály
A csapat neve: MESTER 3-AS
Tanító: Szilágyi Mária
 
  • Székely Hanna-Tímea
  • Nagy Dávid
  • Horváth-Simon Ádám
 
A KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ANYANYELVI VETÉLKEDŐ GYŐZTESEI
 
11
MAROSVÁSÁRHELY, Művészeti Szaklíceum, IV. osztály
A csapat neve: KÖNYVMOLYOK
Tanító: Póra Annamária
 
  • Engel Soma
  • Kommer Eszter
  • Ludescher Janka
 
12
DICSŐSZENTMÁRTON, Traian Általános Iskola, IV. osztály
A csapat neve: SZÓLOVAGOK
Tanító: Szász Irén
 
  • Doszlop Tamás
  • Molnár Tamás
  • Szelcuzan Sára
 
13
KOLOZSVÁR, Református Kollégium, IV. osztály
A csapat neve: REFIVERZUM
Kísérő: Szabó Ildikó Krisztina
 
  • Borsos Ágota
  • Moldován Tamara
  • Püsök András
 
TÁBORVEZETŐK:
Zsigmond Emese
 
Szabó Kinga
 
Imecs Veronka
 
Lőrincz Béla
TÁMOGATÓINK:
 
NEMZETI KULTURÁLIS ALAP
 
 
BETHLEN GÁBOR ALAP
 


Napról-napra
június 25., kedd:
18:00 – Érkezés, elszállásolás
19:00 – Vacsora
19:30 – A táborzászló felvonása
20:00 – A tábor megnyitása, műsor, szabadság és szabályok
  – Királyválasztás, vers- és meseajándék
  – Tisztálkodás, szép álmokat
 
június 26., szerda:
8:30 – Reggeli, szolgálatos csoportok
9:30 – A csoportok bemutatkozása, a tallérgyűjtő játék elindítása
11:00 – Bástyazászlók elkészítése
12:00 – Látogatás a faluba
13:00 – Ebéd
15:30 – Kiállítás az otthonról hozott rajzokból, kézimunkákból
16:00 – Játékműhely: a fiúk botparipát, a lányok babát készítenek
18:00 – Lovas, énekes játékok. Vezeti Szabó Kinga
19:00 – Vacsora
20:00 – Királyválasztás, versajándék, esti mese
  – Tisztálkodás, szép álmokat